https://tutellerinden.org/v1/magaza/

https://tutellerinden.org/v1/magaza/
https://tutellerinden.org/v1/magaza/

14 Haziran 2014 Cumartesi

KAHVE DURAĞI...Birlikte gittiğimiz mekanı Orhan kardeşimin bloğundan sizlerle paylaşmak istedim.

İlk Olarak İzmir de açılan bir mağaza ile başlamış bu işe, değişik kahve menüleriyle bizler hizmet sunmaya başlamışlar ve giderek çoğalmışlar. Şuana Kadar 47 şubeye ulaşan bu zincir mağazanın Fatih şubesine bir uğrayalım dedik sevgili arkadaşım gezgingurmeyizbiz ile mekânda yerimizi aldık…
Kapı girişinde başlayan hoş karşılama sonucunda başladık sohbete, neden Fatih, neden kahve durağı dedik ve bu cevapları aldık. Fatih civarında bu konseptte bir mekânın olmadığını, böyle bir mekana ihtiyaç olduğunu ve kahve üzerine bu kadar çeşitli kahve seçeneği olmadığını gözlemleyip açtıklarını söylüyor mekan sahibi.
Güzel bir ambiyans ile çok hoş bir mekan oluşturmuşlar, tebrik ediyorum. Mekan çok temiz ve hijyenik olması mekana ayrı bir değer katıyor.
Mekân Kahve konsepti üzerine kurulmuş, ama menü içerisinde tatlı ve yemek çeşitlerini bulma şansınız var yani yemeğinizi yedikten sonra kahve ile hoş sohbetinize devam edebilirsiniz.
Yeşil salata ile başladık tadıma, aklınızdan sonuçta salata diye bir ibare geçecektir, farklı olan ne derseniz eğer salatanın içinde olan kuru biber parçaları çok iyi düşünülmüş, salataya çok değişik bir lezzet katmış kesinlikle tavsiye edeceğim bir ürün mutlaka denemeniz gerekir. Haklı olduğumu göreceksiniz.
Bu lezzetli salatanın sonra gelen  cheddar peynirli California steak , et olarak bonfile seçilse çok daha lezzetli olur ama antrkot ta fena olmamıştı doğrusu, cheddar peyniri biraz daha eritseler veya hazır eritilmiş olanı kullanılırsa daha lezzetli olacaktır. Eritilmiş cehaddar kullanan mekanlar memnun kaldıklarını belirtiyorlar burada da kullanılması sonucunda çok iyi sonuç alacakları kanaatindeyim.
Tavuklu wrap denemeniz gerekenler arasında olabilir, yanında verilen sosların içeriklerini bilmeseler bile çok lezzetli diyebiliriz. kaşarları kıvamında eritilmişti ne çok az ne çok fazla, böyle olması müşteriler tarafından olumlu izlenimler bırakabilir
Yemekler için söyleyeceğim şudur, bu tür konsepti olan yerlerde yem
ekler genelde vasat bir durumda olur; ama buranın yemekleri harika ve fiyatlar çok uygun Fatih ihtiyacı olan mekanına kavuşmuş diyebiliriz. Ama bizden sonrası için nası bir sonuç çıkar karşınıza bilemiyoruz.
Tatlı olarak yaş pastalarını deneme fırsatımız oldu, gayet lezzetli ve taze idi denemekte fayda vardır her zaman.
İçecek olarak keçiboynuzlu kahveyi denedik ama çok fazla bir keçiboynuzu aroması alamadık Türk kahvesi kıvamında bir içecek sunumu güzel, farklı bir içecek denemek isteyenler için ideal diyebilirim.
Kısaca Kahve durağı Fatih’in ihtiyacı olan ve hoş bir ambiyans düşünülerek hazırlanmış bir mekân olarak karşımıza çıkıyor.
Kahve molasının kaliteli durağı Fatih’te yerini almış, şimdiden afiyet olsun sizlere…
Keşfe devam
Orhan Şanlı
***Gerçekten Fatih'e yakışmış, mutfak şeflerinin ellerine sağlık...Tebrikler... +Zomato İstanbul  https://www.zomato.com/tr/gezgingurmeyiz
Turgut TUNÇ
Seyyah-ı Fakir Turgut Çelebi