https://tutellerinden.org/v1/magaza/

https://tutellerinden.org/v1/magaza/
https://tutellerinden.org/v1/magaza/

3 Aralık 2014 Çarşamba

Aile salonlu,Esnaf Lokantası...Güveçte kuru fasulye ve döner...

     Bir vesile ile yolumuzun düştüğü Kartal'da Ensar Pekgöz abimizin yemek davetine icabet etmezsek olmazdı. Sulu yemek yermiyiz diye sordu? Ismarlama yemekte tercih olmaz dedik ve bizi Selmanoğulları Döner Kebap Salonuna götürdü.

     İçeri girer girmez güveç te kuru fasulyeyle bakıştık, o bana ben ona. Kuru fasulyenin daveti kırılmayacak gibiydi. Aşçıbaşı Hasan Ustanın kepçeyle tencere içindeki turu ve valsi,bana görür görmez bu adam işine aşık dedirtti.Nereden anladın dediler. Adam yemekleri karıştırırken gözlerinin içi gülüyor. Bu adam ne yapsa yenir dedim. Bu arada garson Ümit kardeşimiz buyurun masada siparişleri alayım dedi. Yok ben oturmadan siparişimi yazdırayım dayanamam dedim,kuru fasulye,sade döner, kadayıf ve açık ayran dedim. Yemeklerimizi beklerken, sıcak tırnak pideler ve pofuduk lavaş geldi. Hani Salih abim bunun yanında tereyağı dedim. Yolda az sonra dedi.
     Güler yüzlü ekibi ,aile salonu,leziz güveçte kuru fasulye ve et döneriyle gerçekten listeye girecek kalitedeydi. İşlerini severek yapan ekip tebrike şayan.Kadayıf orta derece ,eh zaten adı lokanta tatlıcı da değil. Çaylar dur diyene kadar servis edildi sağ olsunlar, bir de yeni mekanının bilgisini paylaştı Salih bey. Köşeye Erzurum Cağ Kebap salonu açacaklarmış, davete icabet sünnet ,çağırılırsak geliriz dedik resimlerimizi çekip vedalaştık.
     Salih, Zeki, Halil beylere başarılar, bereketli işler dilerken, Hasan ustamın ellerine sağlık, Ümit kardeşim gülen yüzün solmasın... +Zomato İstanbul
     Selam ve dua ile...Turgut TUNÇ
Seyyah-ı Fakir Turgut Çelebi                https://www.zomato.com/tr/gezgingurmeyiz