https://tutellerinden.org/v1/magaza/

https://tutellerinden.org/v1/magaza/
https://tutellerinden.org/v1/magaza/

21 Aralık 2015 Pazartesi

BAYIRBUCAK YARDIM ORGANİZASYONU (2)

19 Aralık cumartesi günü Atatürk havalimanından Hatay’a,oradan da Yayladağ’da bulunan Bayırbucak’ lı kardeşlerimizle buluşma üzere yola çıktık.Bu kez ekip sağlamdı.İsviçre Tut-Elimi Derneği adına Başkan Mehmet Sarıgöz,Bursa’dan hem Tut Elimi Derneği yönetim kurulunda,hem de Gezgin Gurmeyiz Gönüllüleri yönetiminde olan Hüseyin Altındaş,Terekeme Karapapak Türkleri Derneğinden  Engin Aybirdi,Mustafa Yıldız,Salman Aktemur,Türk Hava Gönüllüleri Kulübünden Selçuk Çapuk,Yeter Dikici,Pınar Bektaş,Musa Yırtıcı,Elif Eda Yıldırım,Fisun hanım,İlknur yağmur Kaya,Kerim Alper Kavuşan…Gönüllüer ekibinin birde görünmeyen yüzleri ve isimleri var tabi,maddi manevi destek veren gönül dostları ve her daim yanımızda olan TRT Haber Hatay ekibinden sevgili Abim Hasan Yetmez,iyiki varsınız. 

Hatay’a indiğimizde havaalanında Türk hava Gönüllüleri arkadaşlarımızın getirdiği yardım kolileri kamyonete yüklendi. Buradan da malzemelerin alındığı Uygun Gıda Osman beylerin ofisine geçtik. Osman bey ve ekibi günler öncesinden hazırlıklara başladılar ve bir gün önce gıda kolilerini taşıyacak kamyonu hazır ettiler. Kamyon bizden önce Yayladağ’a gitmek üzere yola koyulmuştu. Hesap kitap işleri bittikten sonra bizde dağıtım için ilçeye geçtik.Kızılay ın toplanma alanında kamyondan malzemeler üç ayrı kamyonete aktarıldı.Her araca üçer dörder arkadaş bindik.Bayırbucak’tan göçen ve Yayladağ’a yerleşen  Türkmen ve Arap ailelerin evleri ziyaret edilerek yardım kolileri bir bir teslim edildi.İlçedeki yetimhane bayan arkadaşlar tarafından ziyaret edilerek,kumanya kolileri ve  çeşitli hediyelerle çocukların gönlü alındı. Bayırbucak Haber Ajansı Koordinatörü Sadettin Molla ‘dan cephe ile ilgili bilgiler alındı.Humuslular Derneği ,Suriyeli Türkler Derneğine ziyarette bulunuldu.

Ekip görülen eksiklikleri not alarak 16 ocakta bu sefer çadır kentlerdeki aileleri ziyaret etmek üzere 3.ziyaret programı için sözleşti.Buradaki dram bitmedikçe ,kış şartları da göz önünde bulundurularak kalıcı çözümler ve yardım organizasyonları için fikir alışverişlerimiz oldu.daha önce 15 günlükken ziyaret ettiğimiz Şehid bebek tekrar ziyaret edildi.Türk Hava Gönüllüsü arkadaşların getirdiği bebek yatağı kurularak aileye teslim edildi.Her kapıda ayrı bir hayat hikayesi ile tanışıldı.

Organizasyona destek veren tüm gönül dostlarına,isimsi< kahramanlara şükranlarımızla.
***Fotoğraflar için çekim ve kullanım izni alınmıştır.

Turgut TUNÇ